SARIYERLİLER METRO VE TÜNELDEN SONRA TAPULARINA KAVUŞTU.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sarıyer’de tapu dağıtarak, yeni erguvan otobüslerini tanıttı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TopbaşSarıyer'de tapu dağıtarak, yeni erguvan otobüslerini tanıttı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TopbaşSarıyer'de PTT Evleri'nin tapu dağıtım ve yeni erguvan otobüslerinin tanıtım törenine katıldı. ÇayırbaşıFidanlığı'nda düzenlenen törende vatandaşlar, Başkan Topbaş'a sevgi gösterisinde bulundu. Coşkulu kalabalığa hitap eden ve konuşması sık sık "İstanbulseninle gurur duyuyor" sloganıyla kesilen Kadir Topbaş, geçmiş yönetimlerin iş ve AŞ için göçle İstanbul'a gelen vatandaşlara yol göstermediği için bugünlere geldiklerini söyledi. İstanbul'un plansız geliştiğini ve sorunları çözmenin kendilerine nasip olduğunu vurgulayan Başkan Topbaş, "İbb olarak İstanbul'a 60 milyar,Sarıyer'e 1 milyar 809 milyar yatırım yaptık. İstanbul'u metro ağlarıyla örüyoruz. Kavşak ve yeni yolların haddi hesabı yok. Sarıyer-Çayırbaşı Karayolu Tüneli trafiği nasıl rahatlattı siz yaşayarak biliyorsunuz. Arkasında durmayacağımız hiçbir söz söylemedik. Sözü namus biliriz" dedi.

Sarıyerlileri tapuya kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Topbaş, şöyle konuştu:

"Söz vermiştik, sözümüzü yerine getiriyoruz. Boş vaatlerde bulunmuyoruz. Daha önce Poligon, Ferahevler ve Maden'de tapu verdik. Şimdi ÇayırbaşıYeniköyPTTEvleri'nde tapu veriyoruz. İlk etapta 6 vatandaşımız tapusunu alacak. Bürokrasi yavaş işliyor, ama devamı gelecek. Sözümüz asla yerde kalmaz. Bize ulaşan hiçbir sorunu çözmeden bırakmayız. Bugün tapuları dağıtmaya başlıyoruz. Sürekli yargıya götürülerek geciktirildi. Yasal düzenlemeleri yaparak hamdolsun bugün başladık. Geri kalan tapu sorunlarını da Sedat Özsoy Başkanımız bize getirecek ve onları da çözeceğiz."

KENTSEL DÖNÜŞÜMLE DERBENT'İN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Derbent'te devam eden kentsel dönüşüm çalışmasıyla mahallenin modern bir çehreye kavuşacağını ve bin 500 vatandaşın yeni evlerine sahip olacağını aktaran Topbaş, "Bu çalışmayı başarısız kılmak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Alt katlar dar oluyor diye konuşanlar oldu. Şimdi alt katları da üst katlarla aynı metrekarede yapıyoruz. Kim ne söylerle söylesin, hizmet etmek, eksikleri ortadan kaldırmak bizim işimiz" şeklinde konuştu.

Belgrat Ormanları'nı Emirgan Korusu gibi düzenleyerek spor ve aktivite alanlarıyla hoşça vakit geçirilecek bir mekana dönüştüreceklerini dile getiren Topbaş, "Metronun Hacıosman'a geleceğini hayal eder miydiniz? Bu metroyu Çayırbaşı'na indirmek için çalışmalar yapıyoruz. Yine Beşiktaş sahilden Sarıyer'e bir metro projesi düşünüyoruz. Çünkü sahil yolu artık yoğunluğu çekmiyor" dedi.

"SARIYER TÜNELİ'NİN DEVAMI GELECEK"

Bürokratları ile yapılan toplantıda Sarıyer Tüneli'nin devamını konuştuklarını ifade eden Topbaş, "Demirciköy ve Zekeriyaköy'e tünelle mi yol olarak mı gidecek bunları konuştuk. Ayazağa Köyiçi'nden İstinye'ye inen bir metro tasarlıyoruz. Etiler Hisarüstü Metrosu'nun da vagonlarını indirerek test sürüşlerine başlayacağız. Hisarüstü'nden Aşiyan sahiline de teleferikle erişim sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

İstanbulluların yıllarca eski ikaruslarla kötü şartlarda seyahat etmek zorunda kaldığını hatırlatan Topbaş, şunları kaydetti:

"Şimdi modern, akıllı otobüsler getirdik. Otobüslerde internet, şarj imkanı, hatta bir kısmında bisiklet aparatları mevcut. İstanbul'da bin 50 kilometre bisiklet yolu planladık. Vatandaşlarımıza hizmet etmek en büyük gururumuz. İstanbul'daki hizmetlerimizin modellerini TBB Başkanı olarak Türkiye'deki belediyelere, UCLG Başkanı olarak da dünya belediyelerine aktarıyoruz. Dünya İstanbul'u izliyor, bunu net olarak söylüyorum."

KAYNAK: www.haberler.com 

Sarıyer Tapu